fbpx
חיפוש

ניכור הורי

סופי סיפרה לאמילי ודניאל סיפורים דמיוניים על מעשים שכביכול אלכס עשה והסיתה אותם נגדו. היא הציגה את בת הזוג החדשה כמפלצת שרוצה ברעתם ואת ילידיה כיריבים. סופי הכתימה את כל הזיכרונות הטובים והיפים שחלקו אמילי ודניאל עם אביהם. הקמפיין הבלתי פוסק הזה נשא פרי – אמילי ודניאל החלו להתרחק מאלכס. השופט שהבין שמדובר בתופעה של ניכור הורי וכי סופי משתמשת בילדים כדי לנקום באלכס, החליט להשהות את תשלומי המזונות והבהיר כי התשלומים יתחדשו רק אם סופי תשתף פעולה ותעודד את הילדים לפגוש את אביהם.

בעקבות גירושים סוערים, סופי ואלכס מצאו את עצמם בקרב בלתי פוסק שנמשך הרבה מעבר לפירוק נישואיהם. המחלוקות ביניהם הסלימו לריב אכזרי על כל עניין אפשרי – רכוש, מזונות, וכמובן המשמורת על שני ילדיהם, אמילי ודניאל.

בתוך ההתנצחויות המשפטיות, סופי ואלכס, כל אחד מונע מפגיעה וטינה, חתמו על הסדר שאפשר לאלכס לקבל זכויות ביקור על אמילי ודניאל פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

אבל את מה שקרה לאחר מכן אלכס לא ציפה. התנהגותה של סופי החמירה כשנודע לה שאלכס יש בת זוגו חדשה עם ילדים מנישואים קודמים.

סופי הפכה לנקמנית והחלה במסכת שקרים אותם סיפרה לאמילי ודניאל. היא סיפרה להם סיפורים דמיוניים על מעשים שכביכול אלכס עשה, הכניסה בהם ספק נגדו והסיתה אותם נגד אלכס. בנוסף היא הציגה את בת הזוג החדשה כמפלצת שרוצה ברעתם ואת ילידיה כיריבים של אמילי ודניאל.

סופי הכתימה את כל הזיכרונות הטובים והיפים שחלקו אמילי ודניאל עם אביהם.
הקמפיין הבלתי פוסק הזה נשא פרי בצורה הגרועה ביותר. אמילי ודניאל החלו להתרחק מאלכס ומה שהיה פעם ביתם הפך לשדה קרב לנאמנות ואהבה.

אלכס, שבור הלב מהתהום שנפערה בינו לבין ילדיו, פנה לרשויות הרווחה בניסיון לתקן את המצב והגיש תביעה לבית המשפט בבקשה לאכיפת הסכם הביקור. אך סופי, חסרת רחמים המשיכה במסע הנקמה שלה, הגיבה בטיעוני נגד והאשמות שווא, והציגה את אלכס כאב כלא כשיר ואנוכי.

כשהמתח מתגבר ומערכות היחסים מתוחות עוד יותר, אלכס קיבל החלטה ששינתה את מהלך העניינים. הוא הגיש לבית המשפט בקשה להשהיית תשלומי המזונות בשל התערבותה של סופי בזכויות הביקור שלו.

האיום הכספי ערער את סופי שעמדה כעת בפני אפשרות ממשית של טלטלה כלכלית. כשרווחת ילדיה תלויה על הכף, היא נאלצה לבחור – האם להמשיך עם המניפולציה שלה או לבנות מחדש את הגשר בין ילדיה לאביהם. רגע ההתחשבנות הגיע.

מונעת על ידי שילוב של צורך בנקמה מצד אחד ואיום כלכלי מצד שני, לסופי לא נשארה ברירה והיא אפשרה לאמילי ודניאל לבלות עם אביהם. בזהירות רבה החלו הילדים להתקרב לאביהם. המפגשים הראשונים היו מביכים וטעונים אבל לאט לאט החלו הילדים להיזכר ברגעי הצחוק והאהבה שחלקו עם אלכס לפני הגירושים.

אלכס היה סבלני ומלא תקווה ואפשר לתהליך להתגלגל בקצב שלו. עם הזמן, מערכת היחסים המנוכרת עברה שינוי למערכת יחסים של ריפוי וסליחה. שנתיים של כאב לב הוחלפו בחיוכים אמיתיים וברגעים משותפים ששום צו בית משפט או מאבק משפטי לא יכלו לשחזר.

הסיפור של סופי, אלכס, אמילי ודניאל הוא מקרה קלאסי של ניכור הורי.

ניכור הורי זהו מצב שבו אחד ההורים מסית את הילדים כנגד ההורה השני, עד כדי כך שהילדים מסרבים לקיים עמו כל קשר. תופעה זו יכולה להתרחש הן מצד האם והן מצד האב

כשבית המשפט סבור שמדובר בניכור הורי, יש בידיו כלים משפטיים להתמודד עם התופעה כגון הפניה לטיפול, איום כספי, הפחתת מזונות, החלפת משמורת ובמקרים קיצוניים גם מאסר.

במקרה הנוכחי בית המשפט זיהה את תופעת הניכור ההורי – הבעיה היא שלא תמיד השופט שבפניו מתנהל התיק מזהה את תהליך ההסתה ואז צריך עורך דין מומחה ומנוסה לטיפול בתופעה.

אם אתם חווים הסתה של ילדיכם נגדכם, פנו לעורך דין שמכיר את תופעת הניכור ההורי ואת הכלים המשפטיים להילחם בה.

חשוב לזכור כי זוהי מלחמה על החיים והנפש של הילדים שלך ושלך.

פועלים היום ומבטיחים את המחר
צרו קשר עוד היום ונתחיל בתהליך

כתבות נוספות

תוכן שיעזור לך לנתב את חייך

צו קיום ירושה
תיקון צו ירושה

צו קיום ירושה הוא מסמך משפטי המעביר באופן רשמי את זכויות המנוח ליורשיו. אולם, לעתים קרובות מתעוררים מצבים שבהם יורשים שלא נכללו בצו טוענים כי

קרא עוד >>
הסכם ממון

הסכם ממון בפרק א' הוא חשוב ונחוץ גם עבור זוגות מרקע כלכלי דומה וזוגות ללא רכוש. כדאי שתהיה לכם הכנה מראש, למקרה שמשהו ישתבש בהמשך

קרא עוד >>