fbpx
חיפוש

התנגדות לצוואה

עורך דין התנגדות לצוואה

צוואה היא מסמך משפטי מחייב שקשה מאד לבטל או להתנגד לו, עם זאת, הדבר אינו בלתי אפשרי. הסתייעות בשירותיו של עורך דין, התנגדות לצוואה יכולה לקבל תוקף משפטי. ישנן טענות שונות בגינן ניתן להתנגד לצוואה, למשל, אפשר לטעון כי עורך הצוואה לא היה בדעה צלולה בעת עריכת הצוואה או שהושפע מגורמים חיצוניים בעת עריכתה. כמו כן, ישנו הסיכוי שהצוואה כתובה בלשון שהיא אינה חד משמעית או שהצוואה כתובה בצורה שמנוגדת לחוקים ולתקנות הרלוונטיות. אם פועלים בצורה מושכלת, בליווי צמוד של עורך דין מקצועי ומנוסה – יתכן והטענות שלכם בהתנגדות לצוואה יתקבלו וחוקיות הצוואה תוטל בספק.

מתי צריך לפנות אל עורך דין התנגדות לצוואה?

כאמור, התנגדות לצוואה היא עניין משמעותי שצריך לדעת איך לפנות אליו ואיך לבצע אותו. מערכת המשפט לא ממהרת להתנגד לצוואות או לבצע שינויים בתוכן צוואה זו או אחרת ולכן, לפני שמקבלים החלטה איך לפעול, חשוב לקבל ייעוץ רלוונטי ופרטני מצד עורך דין התנגדות לצוואה. עליו לבחון לעומק את הצוואה המדוברת, להבין מה הטענות של מי מהיורשים בנוגע לחוקיות הצוואה ועל פי הידע שלו והניסיון בתחום להבין האם אכן יש מקום לפנות או להגיש תביעה להתנגדות לצוואה. כל טענה כזאת חייבת להיות מגובה בהסברים משכנעים על מנת שבכלל יהיה מקום לדון בה.

המשמעות המשפטית של צוואה

למה כל כך קשה להתנגד לצוואה? מפני שהיא מהווה מסמך משפטי מחייב לכל דבר ועניין ומי שכתב אותה כבר לא נמצא בין החיים על מנת שאפשר יהיה לקבל ממנו הסברים או תשובות באשר לתוכן שלה. עורך דין התנגדות לצוואה לא יגיש תביעה באופן אוטומטי כאשר יעלה ספק בנוגע לחוקיות של צוואה זו או אחרת, אלא יבחן לעומק את כל מה שאומרים הצדדים בעניין וכמובן יבחן את הצוואה עצמה. לא בקלות ראש תתקבל ההחלטה על התנגדות לצוואה. דרוש לכם מידע מקצועי בנוגע להתנגדות לצוואה? משרד עורכי דין לילך הירש-אופיר הוא הכתובת שלכם, עם ניסיון רב בתחום.

התנגדות לצו קיום צוואה

לאחר מותו של אדם יש לא מעט פעולות בירוקרטיות שקרובי המשפחה שלו יצטרכו לבצע. אחד מהדברים האלה הוא הנושא של חשיפת תוכן הצוואה שהוא הותיר אחריו, בו יהיה מפורט איך צריך להיות מחולק העיזבון שלו. בהרבה מאד מקרים היורשים יודעים על עצם היותם יורשים והם אפילו יידעו מה הם עומדים לקבל ואיך עומדת להתבצע החלוקה. עם זאת, יש גם לא מעט מקרים שבהם יורש זה או אחר יטען כנגד מתן תוקף לצוואה ולמעשה יתנגד לעצם תוכן הצוואה. לשם כך עליו להגיש התנגדות לצו קיום צוואה ובכך להשהות את ביצוע חלוקת העיזבון עד לסיום הבירור.

מה המשמעות של התנגדות לצו קיום צוואה?

כשמה כן היא – התנגדות לצו קיום צוואה עוצרת את תהליך חלוקת העיזבון ליורשים עד לבירור ההתנגדות לצוואה שהוגשה והועברה לבית המשפט לענייני משפחה. יש מי שיטען שהצוואה אינה חוקית, יש מי שיטיל דופי בצלילותו המחשבתית של המצווה בעת עריכת הצוואה, יהיה מי שיבקש לוודא שאין צוואה מאוחרת יותר מזו שעל הפרק ויתכנו גם טענות בדבר לחץ שהופעל על המצווה כדי לכלול בצוואה אנשים אחרים או לחלק בדרך מסוימת את העיזבון שלו. את ההתנגדות יש להגיש בליווי עורך דין שיבחן לעומק את הדברים ולא בנקל ההתנגדות תתקבל.

החשיבות של צוואה שנערכה בצורה מסודרת ובנוכחות עורך דין

לא בנקל יקבל בית המשפט את הטענות נגד תוקף של צוואה ולא בקלות בכלל יתקיים דיון משפטי בעניין זה. הצוואה מקבלת התייחסות של מסמך משפטי וחובת ההוכחה מוטלת על מי שמתנגד לה. לאחר מותו של המצווה לא יהיה פשוט להוכיח שיש הצדקה להגשת התנגדות לצו קיום צוואה. מהסיבות האלה יהיה זה קשה מאד לטעון לביטול הצוואה ולכן חשוב מאד לקבל ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין לפני שמגישים התנגדות לצוואה.

רוצים להבטיח סיכוי טוב יותר לטיפול בהתנגדות לצו קיום צוואה? פנו למשרד עורכי הדין לילך הירש-אופיר וקבלו מידע קונקרטי שמתאים ונכון ספציפית עבורכם.

פועלים היום ומבטיחים את המחר
צרו קשר עוד היום ונתחיל בתהליך

כתבות נוספות

תוכן שיעזור לך לנתב את חייך

צו קיום ירושה
תיקון צו ירושה

צו קיום ירושה הוא מסמך משפטי המעביר באופן רשמי את זכויות המנוח ליורשיו. אולם, לעתים קרובות מתעוררים מצבים שבהם יורשים שלא נכללו בצו טוענים כי

קרא עוד >>
ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם לקבוע כי הטיפול בכם יעשה על ידי אנשים שאתם סומכים עליהם ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי המשמש חלופה למינוי

קרא עוד >>